Dowiedz się, gdzie kupić wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV stało się obecnie codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej herbacie i przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne lubią maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór lubianego programu jest zwyczajnie niemożliwy. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Należy pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy o wiele lepszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale również radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj produkowane?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go niezwykle blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy montować można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]