Dowiedz się, gdzie zamówić tabliczki informacyjne, wejdź na www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy ich nawet nie dostrzegać. Przekonajmy się w takim razie jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak potrzebne.

Tabliczki informacyjne – służą bezpieczeństwu i sygnalizują o zagrożeniach

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które usytuowano na budynkach, takich jak domy, zakłady przemysłowe, szkoły, biura. Dzięki nim bezproblemowo odnajdziemy np. przedszkole. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na murach nieruchomości, gdyż bardzo często można je też zauważyć w środku. To wielka podgrupa oznaczeń, które z reguły pełnią funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub pracownika w wielkich wieżowcach – w budynkach rządowych w przedsionku wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy na przykład burmistrza czy wydział paszportowy. Równie znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy drzwiach. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany nazwiska na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – informują o trujących substancjach

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP. Informują gdzie są drogi bezpieczeństwa, wskazują strefy dla niepełnosprawnych, komunikują o zasadach pierwszej pomocy. Biura mają obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, istnieją też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z solidnych komponentów (np. aluminium), często świecą w ciemności i można je szybko zamontować.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]