Dowiedz się, gdzie zamówić mistyczny topaz.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że z pozoru mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury oraz pokrywany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Barwy topazu mistycznego

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, że topaz ma purpurowy odcień, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty daje obrabianie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – doskonale wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także różnorodność barw, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.