Zamów lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Najpierw były wytwarzane w domach – surowiec topiono z wykorzystaniem zmienionej lampy naftowej, dlatego też powstało określenie lampworki. Obecnie także możemy wykonać je samodzielnie, lecz bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których strojów najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Produkcja lampworków

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Dziś w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, a to pozwala na danie mu najróżniejszych form. Tasiemki gorącego szkła okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do produkcji broszek lub naszyjników.

Lampworki – do czego zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do codziennych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz częściej noszonymi tenisówkami. Nie oznacza to jednak, iż będą atrakcyjnie prezentowały się wyłącznie przy takich kreacjach – to wyłącznie sprawa wyobraźni.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]