Tutaj znajdziesz biżuterię z kamieniami.

Srebro to jeden z najczęściej spotykanych materiałów do tworzenia ozdób. Unikalny kolor – po opracowaniu starannych zdobień – nadaje jej unikatowość, a osobie noszącej taką ozdobę zwiększoną pewność siebie i lepszy nastrój. Niezwykle ważną cechą biżuterii srebrnej jest zdobienie. Nierzadko, aby nadać dziełu indywidualny charakter, używa się kamieni szlachetnych.

Często spotykane minerały stosowane podczas zdobienia srebrnej biżuterii z kamieniami

Wielu ludzi w kamieniach szlachetnych – poza walorami estetycznymi – widzi siły nadprzyrodzone oraz magiczne moce. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym minerałem jest brylant. Jego jedyne w swoim rodzaju blask, piękno oraz przezroczystość oczarują każdego. Dba on o niezniszczalność związku oraz wierność. Na następnym szczeblu drabiny popularności jest topaz. Ten przepiękny kruszec o kolorze głębokiego błękitu jest symbolem siły i mocy, pomaga rozwiązywać poważne kłopoty. Na miejsce na samej górze zasłużył także szmaragd, który dzięki zielonkawej barwie jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych istniejących na świecie. Jest on odpowiedzialny za niesamowitą witalność, równocześnie uzdrawiając całkiem sporą liczbę chorób.

Jak tworzy się ozdoby na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Wykorzystanie kamieni szlachetnych nie jest jedyną metodą urozmaicenia wyglądu wszelkiego typu biżuterii srebrnej. Do upiększania biżuterii używane jest mnóstwo metod. Wśród nich znajdziemy: grawerowanie, czyli wykonywanie wzorów i tekstów z wykorzystaniem rylców, lub oksydowanie, czyli celowe poczernianie srebra, lub grawerowanie, czyli wykonywanie napisów i ornamentów z wykorzystaniem rylców. Powyższe metody wspaniale komponują się z kamieniami półszlachetnymi, użytymi przy dekorowaniu biżuterii ze srebra. Biżuterię ze srebra można bezproblemowo znaleźć w internecie, a poprzez to oszczędzić sobie długiej i męczącej pielgrzymki po sklepach stacjonarnych.