Jeśli chcesz zamówić kolczyki z kamieniami, zobacz tutaj.

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich stylowe bransoletki lub wisiorki. Minerały potrafią zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają bowiem ozdoby z kryształami, inny z kolei te wysadzane bursztynem. Jakie pierścionki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużą popularnością? Które Minerały stosowane w warsztatach jubilerów są prawdziwe, a które okazują się syntetycznymi produktami? Odpowiedź może zadziwić – zwłaszcza czytelników, którzy nie znają się na produkcji biżuterii.

Kolczyki z kamieniami syntetycznymi

Należy wspomnieć, iż duża część surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które powstają z wapnia oraz cyrkonu, a rozmaite barwy zawdzięczają takimi dodatkom, jak cer czy kobalt. Poza nimi, kamieniami syntetycznymi są także kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Jubilerzy znacznie chętniej stosują rzecz jasna minerały naturalne. Najpopularniejsze to bez wątpienia topazy, mogące przybierać barwy od szarych do różowych i nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami często wytwarzane są także z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa cenę zakupu takich ozdób. Dobrze jednak pamiętać, iż są to dzieła dużo bardziej unikatowe, aniżeli te ze sztucznymi kamieniami.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]