Chcesz kupić monety bulionowe? Sprawdź goldbroker.pl.

Osoby, które zdecydowały się inwestować w złoto mają do wyboru wiele sposobów: nabywać akcje podmiotów związanych z rynkiem metali szlachetnych bądź kupować fundusze inwestycyjne lokujące kapitał w branże gospodarki związane z tym kruszcem, czy też zbierać biżuterię inwestycyjną. Inną strategią jest zakup złota inwestycyjnego, które oferowane jest zarówno w postaci sztabek, jak i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są emitowane w limitowanym nakładzie

Monety ze złota kojarzymy zazwyczaj z monetami kolekcjonerskimi, jednakże monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z drugich kruszców, różnią się od nich pod paroma względami. Co najistotniejsze monety bulionowe są bite celem lokowania w nich kapitału, w związku z tym ich nakład z danego roku nie jest ograniczony, a poniekąd wyznaczany przez zapotrzebowanie rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w kolekcjach tematycznych bądź w związku z pamiętnymi wydarzeniami, stąd ich wygląd bardzo sporadycznie ulega zmianie. Na ogół złote monety bulionowe emitowane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie tylko rokiem bicia. Istotne jest to, iż mnóstwo monet bulionowych, pomimo uważania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału ustalonego w walucie, a ich aktualną wartość wyznacza ciężar oraz czystość użytego do ich wybicia kruszcu. Zaletą monet bulionowych jest to, że są znane w nawet odległych zakątkach świata, a ich ewentualna odsprzedaż jest mniej obarczona ryzykiem straty niż lokalnych monet kolekcjonerskich.

Złoto bulionowe – jakie monety kupimy od rodzimych dostawców?

Popularne wśród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 uncji trojańskiej, jednakże mennice wypuszczają również monety o nominale 1/2 czy 1/10 uncji złota. Wypada wiedzieć, że monety bulionowe bite są na ogół z 24 karatowego złota (.999), lecz np. Amerykański Gold Eagle czy też Krugerrand z Południowej Afryki wybijane są ze złota próby .9167. Jeśli monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to z reguły na celu wzmocnienie monety, a przez to redukcję możliwości jej uszkodzenia. Monety bulionowe z dodatkiem innych metali są cięższe, a nominał, którym są znakowane powiadamia o wadze czystego kruszcu użytego do ich wybicia.

W asortymencie polskich brokerów złotych monet bulionowych zainteresowani ich nabyciem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, a więc Liść Klonowy, Filharmoników Wiedeńskich czy wspomniane wcześniej Krugerrandy.

Siedziba firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]