Szukasz wiadomości o mass collect? Dobrze trafiłeś!

Mass collect to usługa, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności od kontrahentów. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Jak działa mass collect?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie niesłychanie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (standardowy przelew, przelew pocztowy czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem należności aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych błędów nieraz wynikających w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze śledzenie spływu należności – o zaletach mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (mają ją m.in. ING Bank Śląski i PM Bank) warto rozważyć jej wykorzystanie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie rozlicza około 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco wpływających opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]