Sprawdź informacje o kursie malowania akwarelami.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod wyrażania siebie i nie trzeba być w tym najlepszym, by odczuwać z tego radość na co dzień. Dla wielu jest to przecież jedynie metoda zrelaksowania się po wyczerpującym dniu w pracy albo pasja i nie szukają oni osiągnięcia w tej sferze doskonałości. Jednak jeżeli chcesz poznać nowe techniki, warto postawić na kurs akwareli.

Kurs malowania akwarelami – nie tylko dla młodych twórców

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i nieskomplikowanego do stworzenia, ale wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których młody twórca z rzadka ma pojęcie. Dużą rolę w samym toku malowania ma także koincydencja – farby akwarelowe ciężko kontrolować i nawet artyści obeznani w tej technice wcale nie mogą być przeświadczeni o tym, że malunek zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak planowali. Kurs malowania akwarelami to wspaniałe miejsce, by zacząć swoja drogę z tą techniką malarstwa oraz przyswoić sobie pomocne elementarne informacje niezbędne do odnalezienia w sobie miłości do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile witani, niezależnie od tego, czy podjęli już wcześniej próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym rodzajem farb. Instruktorzy kursu w czasie pierwszych zajęć starannie wyjaśniają cechy akwareli, rozległe spektrum technik ich stosowania, a także typy papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd dzieła.

Nauka malowania akwarelami – co na tym zyskasz?

W czasie powszechności internetu każdy może znaleźć i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Jednakże raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W efektywnej nauce technik artystycznych konieczne są wskazówki, które uczestnicy kursu dostają od instruktorów w czasie pracy. Te korekty umożliwiają szybciej rozwijać warsztat, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, iż zamierzany efekt nie wyszedł tak jak powinien. Prócz tego nauka w zespole innych ludzi o podobnych zainteresowaniach formuje przyjazną aurę wsparcia, które jest niezmiernie istotne w inspirowaniu do dalszego rozwoju twórczego. Uczestnictwo w rzeczowej analizie prac innych kursantów, umożliwia z kolei trafnie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Siedziba firmy:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]