Jesteś zainteresowany aktualną ofertą kursu górskiego? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry są niebezpieczne, ale także są niesamowite. W zasadzie co parę tygodni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze masowo zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przygotowania porwały się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy kochają góry i pragną nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w górach w bardzo małych grupach

Najlepszą metodą, aby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w razie przeróżnych niefortunnych zdarzeń. Szkolenie obejmuje również reguły odpowiedniego zachowania się podczas lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w małych grupach, które zwykle mają nie więcej niż 5-6 osób. W rezultacie zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, by mogli oni efektywnie opanować pełną wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]