Skieruj się tu jeśli interesuje Cię digital painting Photoshop.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie kreowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się przyswoić sobie znane programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Istnieje dużo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył w pierwszej kolejności jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym narzędzie game developerów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami olejnymi. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Kurs malarstwa cyfrowego online – więcej niż tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego odbywa się w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samemu, lecz aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz istotne metody stosowania pędzli, rekomendujemy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem szkolenia.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]