Więcej o składzie książek - skieruj się w to miejsce.

Przed laty odpowiadał za to zecer, aktualnie jest przeprowadzany w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zadaniem tak długotrwałym, ale stale wymaga ogromnej dokładności, znajomości rozmaitych reguł i ogromnych umiejętności. Na czym dokładne polega? Jakim osobom powierzyć podobne prace?

Oprogramowanie do składu książek

W sieci znajdziemy wiele programów umożliwiających fachowy skład książek oraz broszur. Największą popularnością cieszy się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta większość fachowców z branży. Trochę rzadziej używany jest natomiast QuarkXPress. Wymienione aplikacje to rozwiązania płatne, ale stworzona została również bezpłatna alternatywa – Scribus.

Reguły składu książek

Skład książek musi sprawić, że treść będzie możliwie przejrzysta – źle sformatowany materiał szybko zmęczy czytelnika, z uwagi na co ten nie zapozna się z nim w całości. Ważne okazują się także aspekty estetyczne – książka musi dobrze wyglądać. Duże znaczenie ma oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z inną zawartością stronicy – fotografiami czy ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Po podobne usługi często sięgają redakcje gazet lub pozostałych publikacji – zwłaszcza, jeśli są to nieduże przedsiębiorstwa i nie zatrudniają własnych DTP-owców. Popularność składu książek zwiększa się również z uwagi na zainteresowanie self-publishingiem.

Skład książek – gdzie zlecać?

Najlepszym rozwiązaniem okaże się zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – tego rodzaju firmy używają sprawdzonego oprogramowania, dzięki czemu zyskamy pewność, że końcowy rezultat spełni nasze oczekiwania.

Siedziba firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]