Pod tym linkiem poznasz aktualną ofertę trekkingów w Himalajach.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy napomknąć też o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Przyczyną kłopotów bywa również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te góry są poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]