Dla panów dres to jedno z najwygodniejszych ubrań, zakładane zarówno podczas treningów, jak i w trakcie odprężającego odpoczynku we własnych czterech ścianach. Zakładany jest ochoczo przez profesjonalnych sportowców, znane osoby ze świata filmu oraz muzyki czy biznesmenów, zawsze wtedy, gdy niezbędna jest swoboda ruchów. Dres przestał już od pewnego czasu być uważany wyłącznie za odzież sportowa, ale wciąż jest to jego kluczowa funkcja. I każdy mężczyzna, który trenuje nawet nieregularnie, musi posiadać choć jeden dres sportowy w swojej garderobie.

Dres sportowy – nie bez znaczenia dla komfortu ćwiczeń

Niektórzy sądzą, iż można założyć na siebie byle jakie spodenki i t-shirt i już jesteśmy gotowi do treningu. To nieporozumienie – dobrze dopasowana odzież sportowa wyraźnie podnosi nie tylko komfort, ale i skuteczność treningów. Takim ubraniem są właśnie dresy sportowe. Trzeba pamiętać, iż dres musi mieć poprawnie dopasowany rozmiar, co zagwarantuje optymalną swobodę ruchu całego ciała, a jednocześnie nie dopuści do tego, żeby w czasie ćwiczeń bądź rozgrzewki będą złościć nas obwisłe nogawki. Dres jest generalnie odzieniem niezbędnym dla osób ćwiczących przez cały rok – pozwala na trening pod gołym niebem nawet w zimne dni, osłaniając ciało przed opadami bądź chłodnymi podmuchami wiatru. Natomiast w skwarne dni dres sportowy pozwala także regulować temperaturę organizmu. Zakładając dres można ograniczyć zagrożenie udaru słonecznego. Dres zasłania większość powierzchni ciała przed promieniowaniem UV, co znacznie może zminimalizować niebezpieczeństwo przegrzania. Kluczowe jest, by latem podczas treningów korzystać z dresu sportowego uszytego z tkaniny, która umożliwia świetną cyrkulację powietrzajak również w mgnieniu oka wysycha, dzięki czemu na zapoconym ubraniu nie będą namnażać się drobnoustroje i grzyby.

Markowy dres sportowy – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest właściwie oczywista – powinno się nabywać produkty wyższej jakości, a taką bezdyskusyjnie zawsze będzie dres sportowy, wyprodukowany przez uznaną markę sportową. Jest to przede wszystkim opłacalne, bowiem markowy dres sportowy będzie dużo bardziej odporny na przetarcia i przeciążania, zatem dłużej nam posłuży, co wynagrodzi po kilku miesiącach jego cenę. Trzeba podkreślić, iż marki, które osiągnęły już prestiżową pozycję na rynku odzieży sportowej, bez ustanku dbają o jej utrzymanie, wskutek tego ich produkty z najnowszych kolekcji odzieżowych muszą wciąż cechować się wysoką jakością.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]