Szukasz szczegółowych wiadomości o tenisie dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Aktywność ruchowa jest niezbędna oraz zalecana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. Jak zachęcić je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo różnych sposobów, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już czterolatki mogą brać udział w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego sprzętu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dobrze przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość wyboru idealnej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są także treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy zaczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze zajęcia mają możliwość uczęszczać już czterolatki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są kierowane do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Siedziba firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]