Dowiedz się więcej o trekkingu górskim.

Górskie wypady mają różne formy. Od spokojnych przechadzek po łatwych trasach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Aczkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dobierz stosowny poziom trudności do swoich zdolności

Poziom trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Fachowcy wyróżniają trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeszkodą do silnego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz minimum elementarnej praktyki w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla uczestników z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, dużą popularnością cieszą się Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, jak również Alpy. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Andach lub Karakorum.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]