Tutaj znajdziesz więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka.

Zdobywanie wierzchołków gór to ambicja wielu podróżników, którzy kochają ekstremalne wyjazdy. Niezatartych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią głównie możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, przepiękne krajobrazy, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga solidnego przygotowania – z uwagi na znaczną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także wyposażyć się w medykamenty przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni również należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz zakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]