Dolomity trekking. Więcej szczegółów na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce położonych w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Nie ulega wątpliwości, iż są one porywające, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj sportu z czasem chcą zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się znaczną liczbą poszarpanych grani, turni oraz baszt skalnych, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi więc, że w 2009 roku wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występują liczne urwiska, dość spadziste stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich także mnóstwo prostych tras, z którymi poradzi sobie większość turystów uprawiających trekking.

Trekking w Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Scenariusz wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy mieli czas na naukę zasad asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i posiadający wysoką sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy na pewno będą oo niej pamiętać przez całe życie. W Dolomitach można spędzić też ciekawie zimowe miesiące, chodząc po mało stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. wierzchołkiem Averau oraz szczytami grupy Tre Cime.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]