W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować też w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroki wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy zamontować. Warto wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez żadnego problemu znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]