Zobacz, gdzie zamówić okiennice dekoracyjne, wejdź na https://skyshutters.pl.

Planując aranżację domu, na ogół nie poświęca się dużo uwagi oknom. Zazwyczaj decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, czyli firany i zasłony, które czasem łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Shuttersy – nowinka w europejskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od fantazji domowników. Producenci wytwarzają je z drewna, z płyt pilśniowych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice ozdobne shutters instaluje się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros osób z pewnością kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego rodzaju okiennice są niezwykle popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Australii i Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać okiennice wewnętrzne shutters?

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie się prezentują, mają one również praktyczne zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj problemów, by zainstalować je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle ciekawy wygląd, przez co zwiększają wartość domu. Warto również zaakcentować, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez wykorzystania linek, co właściciele psów i kotów czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się dyndające sznurki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]