Jeśli chcesz zamówić oryginalne części Citroen, koniecznie odwiedź tę stronę.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad znana dobrze polskim kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Elysse, Jumper, C1, C2, C3, C-Crosser, Saxo, Xantia, Nemo i Xsara. Oczywiście, tak jak auta innych marek, ulegają one awariom, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, że prędzej czy później będą musieli nabyć części zamienne.

Części do Citroena – co zamawiamy najczęściej?

To, jakie części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione głównie od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy i olej silnikowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Gdzie łatwo i ekonomicznie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen części zamienne winni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszelkie potrzebne części można zakupić za pośrednictwem internetu.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]