Więcej szczegółów o drukarce 3D.

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs oraz MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne technologie oraz instrumenty. Wyliczono, że korzystając z drukarek 3D oraz pozostałych produktów Stratasys można zredukować koszty produkcji i czas przeznaczony na proces produkcyjny prawie o 90 procent. Główne idee pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie wysokiej jakości usług i urządzeń, jak również wsparcie techniczne i merytoryczne. Bestsellery z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu i przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny lider produkcji drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLA i SLS. Nowością w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduże urządzenie, działające w nowej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi typ technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – charakteryzuje się prostą obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można wydrukować jednakowe makiety, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w rozlicznych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Uzyskany druk jest precyzyjny oraz trwały, a w trakcie procesu drukowania nie tworzą się wypaczenia czy przemieszczenie się warstw.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]