Chcesz zamówić kontenery na gruz? Odwiedź ten adres.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednakże sporo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak gruz, złom, rozebrane elementy stolarki otworowej, jak również zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o dużych gabarytach, które nie są odpadami czy też potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest momentalny rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]