Jeśli chcesz zamówić łańcuchy na koła, koniecznie wejdź na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy na koła w dużej mierze zwiększają przyczepność samochodu w skrajnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, zwłaszcza na stromych podjazdach. W niektórych państwach muszą one zawsze znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok kalendarzowy (tak jest przykładowo w Turcji, Norwegii i Bułgarii), w pozostałych zaś są one niezbędną częścią wyposażenia auta jedynie w zimą (takie przepisy obowiązują na przykład w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech). Jak zatem typy łańcuchów na koła można kupić w sklepach?

Rodzaje łańcuchów samochodowych

Łańcuchy samochodowe dzielimy najczęściej mając na względzie ich przeznaczenie. Odróżniamy typy skonstruowane z myślą o wykorzystywaniu w autach ciężarowych, dostawczych, osobowych i terenowych, a także w autobusach. Łańcuchy różnią się też przekrojem i grubością ogniwa (przeważnie jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które musi być dopasowane do rodzaju felgi oraz wzorem zaplotu. Rozmaite są także materiały, z których wytwarza się łańcuchy na koła. Współcześnie producenci używają przede wszystkim stali tytanowej lub manganowej.

Prowadzenie auta z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnej zręczności i na początku może być przyczyną znacznego stresu. Aby się go ustrzec się, warto przećwiczyć tę czynność na placu manewrowym lub w garażu. Z kolei prowadzenie pojazdu z łańcuchami wymaga trochę odmiennej techniki. Trzeba unikać poruszania się po odśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów samochodowych, trzeba też obowiązkowo nadzorować ich ułożenie oraz napięcie – tym sposobem unikniemy ich przedwczesnego zużycia i tym samym wydłużymy okres ich użytkowania.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]