Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do miejsca masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – na obrzęki i nie tylko

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów chętnie wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory rękaw naciska na kończynę, stymulując tym samym cyrkulację chłonki. Jest multum powodów do wypróbowania presoterapii. To przede wszystkim zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów bądź obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się również bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowe urządzenia do drenażu limfatycznego

Mnóstwo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, dlatego bez przeszkód można spakować je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być wcześniej ustalone z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i niewydolność serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]