Więcej o toczkach do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie atesty, a także być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, można zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]