Więcej o blachodachówce na https://www.regamet.pl/blachodachowka/.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich znakomity wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę mocne.

Blacha dachowa – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się licznymi walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Odpowiednio dobrane warstwy lakiernicze są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one swoją estetykę nawet po latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi zaletami, blachy dachowe warto kupić w sprawdzonych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i całkiem tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08