Na domygoralskie.com/technologie.html dowiesz się, komu zlecić budowę domów z bali.

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli mówiąc inaczej domy z bali, cieszą się zwiększającą się popularnością. Są budowane naprawdę często i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy takie wznosi się z drewnianych bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od wieków technika wznoszenia domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii wyglądają bardzo ładnie. Do tego we wnętrzu domów z bali panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich doskonale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. W związku z tym domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i bardzo drogiego ocieplenia. Są dużo cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują duże straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w doskonałym stanie całe lata. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem wygrywają one z technologiami innego rodzaju. Domy z bali najczęściej zobaczyć można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie popularne również w innych regionach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na działanie wilgoci i innych czynników pogodowych. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc fachowca jest potrzebna

Wybierając dom z bali, trzeba pamiętać, by zarówno wykonanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom specjalizującym się w takim typie budownictwa. Tylko wówczas można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany w sposób prawidłowy, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]