Szukasz akcesoriów szalunkowych? Zobacz tutaj.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane we właściwy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują obecnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala zachować odpowiedni odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające złączyć szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i można je kupić w rozsądnych cenach.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]