Skieruj się tu, aby zamówić baseny.

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z prestiżem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na uprawianie sportu bądź odpoczynek. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, przykładowo do salonów spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, świetne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są także baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na proste rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia również halę basenową lub ogród. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany przede wszystkim do wypoczynku, warto zamontować specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]