Zamów domy drewniane Małopolska na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu ogromną popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie Polski domy z pustaków kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę ogrom zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie używa się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby taki dom ocieplić. Nie jest używana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju doskonale komponują się z naturalnym otoczeniem. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie majestatycznych gór czy wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono też świetnie natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe i bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby podjąć decyzję o ich budowie.

Siedziba firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]