Sprawdź, gdzie kupić okna skrzynkowe.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Często spotkać je możemy w zabytkowych kamienicach, wiejskich chałupach lub pałacach. Dziś są one produkowane przede wszystkim z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy przy okazji zaznaczyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, że obecne modele są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane starymi technikami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, między którymi jest powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na czworo części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i przed laty były wykorzystywane do wentylowania wnętrz. Taka budowa szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach wzniesionych przed laty – chociażby chatach z czerwonej cegły.

Okna skrzynkowe – drewno

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Dotychczas najczęściej wybierano sosnę lub dąb, ale od niedawna ich producenci wykorzystują również gatunki egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti okazują się wszak znacznie bardziej odporne na wpływ wody, powietrza oraz ekstremalnych mrozów.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]