Więcej o sklejkach szalunkowych na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wytworzone z innego surowca, jednak przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego w dzisiejszych czasach używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – na ogół z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji wykorzystuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Inny częstokroć wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeżeli nie możesz kupić

Firmy budowlane dysponują zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma oferuje również wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]