Zapoznaj się z ofertą wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl.

Szalowanie to jedna z najchętniej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, jednak spotyka się również konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak ze względu na spore koszty nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Kiedy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo często wybierana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one w tym celu niezbędne. Jeśli jednak wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wypożyczenie szalunków parę razy do roku jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto nadmienić także o funkcjonalności, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy pewność, iż szalunki będą solidne i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci i dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa mówią wcześniejsi klienci.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]