Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli tzw. szalunki, to tymczasowe konstrukcje pozwalające na wznoszenie ścian budynków. Głównie stosuje się je podczas wylewania ścian betonowych – wtenczas są one konieczne do tego, aby nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się też podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie prześwitów na okna, drzwi oraz bramy. W tym artykule objaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i gdzie inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich surowców wykonane są szalunki?

Najdłużej znanym typem szalunków jest struktura utworzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami bądź desek drewnianych, która po rozebraniu może zostać wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednak kłopotliwa – większość inwestorów oraz wykonawców wybiera więc zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – systemów przeznaczonych do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, sklejki bądź metalu, jak również zestawiać dwa a nawet trzy surowce. Na ogół jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę spajają głowice ze stali lub aluminium, narożniki, belki i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Podmioty na co dzień parające się pracami budowlanymi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają planujących postawić jeden obiekt czy brygad, które świadczą odmienne usługi. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do złożenia szalunku nie byłby rentowny . Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem jest wynajem szalunków.

Siedziba firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]