Potrzebujesz szczegółowych informacji o przyjęciu komunijnym? Doskonale trafiłeś! Wejdź w to miejsce.

Impreza komunijna jest dla dziecka równie oczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, ponieważ to na ogół pierwsza istotnie wielka impreza dla rodziny, na której dziecko jest świadome, iż wszystko skoncentrowane jest jedynie na nim. W związku z tym rodzice chcą, by ten dzień utrwalił się na lata w jego pamięci.

Sala na komunię – wynajmij od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice powinni wiedzieć czy podejmą krewnych we własnym mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest z reguły możliwe wtedy, jeśli planujemy uroczysty obiad wyłącznie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeistoczyły się w ostatnich czasach w huczne wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża czasem prawie setka gości, toteż często organizowane są w restauracjach i salach weselnych. Jeśli chcemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, powinno się rozpocząć poszukiwania sali, jak tylko zostanie ogłoszona data sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może stać się także znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym zalecamy wybrać taki lokal na organizację przyjęcia, który współpracuje na stałe ze sprawdzonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu dań na komunię. Ważne jest również to, żeby sala na komunię umiejscowiona była tak, żeby transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki oraz wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o pamiątkowe fotografie

Nie zapomnij wynająć fotografa, który utrwali ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także następujący później obiad dla gości. Tradycją stały się także stylizowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię powinna więc oferować malownicze, schludne wnętrza. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to też atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich duża grupa, zalecamy zastanowić się nad skorzystaniem z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej zgadzają się na pełną dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, iż nie zgadzamy się na pewne typy podarunków, przykładowo quada lub zabawki militarne.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]