Jeżeli potrzebujesz zamówić badania psychologiczne Bielsko, skieruj się na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze rzutują umiejętności prowadzących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek i autobusów. W ich sytuacji istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego względu kierowcy z takich zawodów zgodnie z prawem powinni w odpowiednim terminie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc napisać na ich temat parę słów. W jakich odstępach muszą być wykonywane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Czego oczekiwać na badaniach psychotechnicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być wykonywane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei kierowców, którzy skończyli pięćdziesiąt lat – muszą bowiem wykonywać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one postać konwersacji z badanym, w trakcie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychotechnicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast potem wykonywane są testy na specjalnych maszynach, podczas których sprawdzana jest percepcja szybkości, podzielność uwagi umiejętność szybkiego reagowania czy widzenie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym należy wiedzieć?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej czasie informuje go, czy zaliczył badanie. Co istotne, musimy pamiętać, że nie dla wszystkich ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę podnieść. Jak? W internecie znajdziemy różne opisy działania urządzeń, na jakich są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]