Kliknij tu, żeby zamówić uszczelnianie okien Warszawa.

Na komfort domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed zimnem i wilgocią, a także izolują go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na pokaźną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie warto tego zaniedbywać, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie oferującej uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]