Dla młodych rodziców chrzest jest pierwszą wielką familijną okolicznością dotyczącą ich nowo narodzonego potomka, zatem troszczą się o to, by wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, w szczególności gdy na imprezę zaprasza się dużą grupę bliskich i przyjaciół. Tutaj znajdziesz parę porad, które pomogą ci w tym procesie.

Organizacja chrzcin – możesz wskazać preferowany podarunek dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce zaraz po narodzinach dziecka, czasami wręcz w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z czasem chrzest przeistoczył się w ważny dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, więc jest planowany zwykle 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Daje to przestrzeń na dogłębne rozważenie głównych kwestii tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament. Ustalając z parafią dzień sakramentu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu i noclegu, jeżeli będą podróżować do nas z odległych miast. W rozesłanych zaproszeniach polecamy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest konieczne do określenia ile osób finalnie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się także określić, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście zwykle kupują zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości sprawią praktyczne prezenty, jak chociażby wózek dla dziecka, fotelik do auta bądź ubranka.

Jak wybrać lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Jeszcze 20 lat temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziny malucha, w następstwie tego nie każdy obecny podczas ceremonii w świątyni był zapraszany na uroczyste przyjęcie. Dzisiaj normą jest już wspólny obiad dla ogromnej grupy członków rodziny oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje sal, w których można urządzać chrzciny, wybieraj te, które nie tylko wynajmują wspaniale przystrojone pomieszczenia, ale również współdziałają z dostawcą cateringu, który przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem obiadu i który zagwarantuje rzetelną obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma mieć miejsce latem, zalecamy wybrać lokal na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym kilkuletni goście imprezy zamiast nudzić się przy stole mogą harcować pod gołym niebem, a rodzina lub fotograf zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki wybór lokalu na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy transport biesiadników do domu czy wynajętego hotelu.

Siedziba firmy:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]