Catering świąteczny - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędza się głównie wraz z rodziną, jednakże spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nierzadko załoga firmy organizuje je sama, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, jednak w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania często nie jest wydajny. By zatem pomóc sobie przy planowania firmowych obiadów wigilijnych, tych w niewielkim gronie, jak i tych na dziesiątki osób, warto skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Jakie polskie przysmaki znajdują się w ofercie cateringu świątecznego

Rzecz jasna, na wigilijnym stole musi być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych przysmaków. To głównie dania rybne, np. chrupki filet z łososia lub karpia, a także staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Nie powinno brakować też krokiecików z kapustą i grzybami, które z reguły spożywane są wraz z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza bożonarodzeniowa nie byłaby pełna bez chłodnych przekąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej bądź ryby po grecku. Wypada też zadbać o smakowity frykas na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy kutię z rodzynkami, makowiec lub lekki sernik.

Firmowy catering świąteczny – dobierz dania, które wszystkim smakują

Planowanie bożonarodzeniowego spotkania w firmie powinno się zacząć z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś określić termin wydarzenia oraz zestawić go z harmonogramem urlopów zespołu. Umożliwia to ścisłe obliczenie przewidywanej liczby uczestników uroczystości, a w efekcie pomoże zamówić optymalną ilość porcji. Dobrze jest porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem złożyć zamówienie na te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest również to, żeby mieć wiedzę czy któryś z zatrudnionych ma alergię, przykładowo na orzechy, które znajdują się w deserach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Dla tych pracowników należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie należy zwlekać z tym na ostatnią chwilę.

Siedziba firmy:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]