Dowiedz się, kto oferuje regulację okien Warszawa. Zajrzyj w to miejsce.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – aby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, czemu jest to znaczące!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje trudności z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak często powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby na domiar tego wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]