Jeżeli potrzebujesz zlecić utylizację starych mebli Kraków, skieruj się tutaj.

Każdy z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których od dawna już nie używamy, a których nie chcemy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Z reguły przenosimy je na poddasze, do piwnicy albo do komórki lokatorskiej, by nie zagracały przestrzeni mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, iż po pewnym czasie również w tych schowkach robi się na tyle ciasno, iż codzienne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia porządnego sprzątania, będącego sposobnością do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże porządki nierzadko urządzamy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka przeprowadzić wywóz starych mebli z mieszkania, strychu oraz piwnicy.

Odbiór starych mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak elementy stolarki okiennej, zużyte panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV czy stare meble nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika przeznaczonego na odpady zmieszane. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są zwykle w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni znaleźć miejsce na przetrzymanie odpadów o znacznej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalny recykling jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery nierzadko oferują również fachową asystę przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego domu.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Jeżeli stare meble będą oddane do PSZOK-u albo przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po rozebraniu ich na części składowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w największej części są one wytworzone, opiera się zazwyczaj na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które następnie stosuje się do produkcji nowych biurek, stołów lub półek.

Siedziba firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]