Blizny powstałe na skórze w reultacie różnych przyczyn, wielu osobom przeszkadzają lub wprowadzają je w kompleksy. O ile ukrycie blizn na częściach ciała bez włosów jest niełatwe, o tyle na głowie czy brodzie pomaga w tym mikropigmentacja.

Mikropigmentacja medyczna – blizny jakiego rodzaju można tą metodą ukryć?

Skóra to organ, który wyróżnia się sporymi możliwościami regeneracji i zazwyczaj potrafi odbudować się również po ciężkim uszkodzeniu. Ale jej odtworzenie mało kiedy jest doskonałe. Po obrażeniu skóry w miejscu urazu powstaje zbliznowacenie, które częstokroć nie znika do końca życia. Im mocniejsze obrażenia, tym większe ryzyko, iż miejsce to w przyszłości będzie zauważalnie kontrastować z resztą skóry. Blizny tworzą się w rezultacie urazów mechanicznych, rozmaitych chorób lub poparzeń, a czasem nawet są efektem niewłaściwego bądź rezygnacji z podjęcia leczenia skaleczonego obszaru skóry. Blizny mogą tworzyć silne zwłóknienia odczuwalne w dotyku, lecz mogą być również jedynie odbarwieniem na skórze. Jeżeli na skutek obrażeń zniszczone zostaną mieszki włosów, na tym fragmencie skóry przestaną wyrastać w przyszłości nowe włosy, co w przypadku blizn na brodzie czy na głowie może doprowadzić u mężczyzn do kompleksów na tym tle. W takich sytuacjach można na szczęście podjąć decyzję o mikropigmentacji blizn. Tą metodą udaje się zakamuflować blizn na głowie, w obrębie zarostu albo w linii brwi, które powstały na skutek uszkodzeń mechanicznych, poparzeń, jak również po nieudanych transplantacjach włosów metodą FUE i STRIP.

Mikropigmentacja medyczna blizny – czy efekty są odwracalne?

Do zabiegu mikropigmentacji medycznej można zgłosić się tylko jeśli blizna jest wygojona. Przeważnie do zakamuflowania blizny wystarczy pojedynczy zabieg, aczkolwiek niektóre blizny wymagają 2 lub nawet 3 wizyt u linergisty (tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację). Wypada zaakcentować, że zabieg nie odtwarza włosów, lecz przez punktowe umieszczanie barwnika w płytszych warstwach skóry sprawia, iż blizna staje się mało bądź praktycznie zupełnie niewidzialna. Jest to możliwe z tego względu, że linergista zawsze dokładnie dobiera odcień barwnika do naturalnego koloru włosów pacjenta poddającego się zabiegowi. W zależności od obszaru objętego zabiegiem, jedna sesja mikropigmentacji blizny trwa od 1 do nawet 5 godzin. Barwnik z biegiem czasu traci swą intensywność aż ostatecznie znika, toteż żeby przywrócić pierwotny wygląd nieodzowne są regularne zabiegi w kilkuletnich odstępach.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]