Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z doświadczenia specjalistów.

Dopilnowanie finansów w małych przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie przygotowani na to, żeby rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie satysfakcjonujący?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa specjalistom od rachunkowości, otrzymamy pewność, że skutkiem możliwych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to też oszczędność pieniędzy i czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani rekrutować do pracy księgowego na pełen etat. Należy także napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już potrzeby regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się wyłącznie jego cennikiem – dziwnie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy zdobyli odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]