Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – maksymalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie odpakowuj paneli – powinieneś poczekać dwa dni, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować startując z rogu pomieszczenia. Zanim je położysz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż później producent może nie uznać reklamacji. Zadbaj również o temperaturę podłoża – najniższa wartość wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od warunków klimatycznych w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]