Zajrzyj tu po więcej informacji o tym, jak zatrudnić firmę SEO.

Jeśli posiadasz swój biznes i tworzysz dla niego stronę firmową, z pewnością po czasie zastanawiasz się, jakie działania podjąć, żeby była ona widoczna na samym topie rezultatów wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż w XXI w. widoczność w internecie jest jednym z warunków sukcesu, bo to właśnie stąd wielu klientów po raz pierwszy dowie się o twojej ofercie. Jak zatem wybrać solidną agencję SEO? Rekomendujemy posłuchać podpowiedzi profesjonalistów.

Google doradza, jak wybrać solidną agencję SEO

Nie można zaprzeczyć, że cała branża SEO, to znaczy działań związanych z optymalizacją stron internetowych pod kątem wyszukiwarek, pojawiła się i nieprzerwanie rozwija się zasadniczo tylko za sprawą wyszukiwarce Google. Pomimo istnienia innych alternatyw, jak m.in. Bing, Rambler lub Yandex, w dalszym ciągu kluczowe są pozycje zajmowane w wyszukiwarce potentata z Mountain View. Każdy zatem, kto stara się zaistnieć w sieci, powinien zapracować na swoją pozycję w top 10 w Google. W przypadku sektorów, gdzie konkurencja jest mocna, przeważnie nie jest to łatwe bez wsparcia speców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których idea optymalizacji stron jest czymś zupełnie nowym, i zamieściło krótki instruktaż, jak zatrudnić rzetelną firmę SEO.

Czym według Google charakteryzuje się rzetelna agencja SEO?

Maile Ohye, pracownica, Google z przeszło 10-letnim stażem, klarownie wyjaśnia, jak zatrudnić rzetelną firmę SEO, wymieniając wśród najważniejszych cech między innymi:

  • zadbanie o całościową widoczność strony internetowej, a nie jedynie pozyskiwanie pozycji w wyszukiwarce na konkretne słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie witrynie wsparcia technicznego oraz prowadzenie działań nad ulepszeniem jej użyteczności,
  • nieustanna kontrola kondycji strony oraz regularną analizę jej statystyk,
  • zdolność estymacji budżetu i czasu niezbędnego do wykonania planowanych działań,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od gruntownego audytu strony.

Przedstawicielka Google podkreśla również, iż solidna agencja SEO nigdy nie obieca znakomitych wyników z dnia na dzień, gdyż optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, nieraz dającym dostrzegalne rezultaty najczęściej po paru miesiącach pracy.