Pragniesz poznać więcej szczegółów o audycie SEO Kraków? Wejdź na seo4.net/audyt-stron-internetowych/.

Audyt – podając za internetowym wydaniem Słownika Języka Polskiego PWN – oznacza kontrolę przedsiębiorstwa, spółki czy firmy pod kątem wielu czynników, między innymi organizacyjnych i finansowych, jak również oszacowanie perspektyw rozwoju. Czym, biorąc zacytowaną definicję pod uwagę, jest zatem audyt SEO? Jest to gruntowna analiza strony www, sprawdzająca przeróżne jej elementy, jak prędkość ładowania się strony, kod strony, hierarchię nagłówków, meta opisy i tytuły i wiele bardziej i mniej ważnych aspektów. Oprócz samego zestawienia nieprawidłowości oraz błędów, w rzetelnym audycie SEO muszą być zamieszczone również zalecenia odnośnie rozwiązania wykrytych problemów.

Audyt SEO analizuje witrynę internetową pod względem treści na stronie, użyteczności, zgodności ze standardami W3C, jak również prawidłowości kodu. Prócz tego sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek internetowych. Podsumowując, audyt SEO zamawia się w agencji, żeby znalazła ona wszystkie dysfunkcje strony oraz – co najważniejsze – zaproponowała działania, które umożliwią ich naprawę.

Sygnały, iż trzeba zamówić audyt SEO

W internecie można znaleźć masa stron oraz narzędzi, z wykorzystaniem których szybko i bez ponoszenia żadnych kosztów przeprowadza się audyt SEO witryny. Atuty tej opcji? Cena i szybkość. Minusy? Całkiem sporo. Bezpłatne narzędzia czy też dema z ograniczaną funkcjonalnością, są niedoskonałe. Jeśli już odnajdą jakieś uchybienia na stronie, to z reguły nie wszystkie. Wiele pomyłek (m.in. w kodzie) zauważyć można tylko podczas analizy dokonanej przez specjalistę w danej dziedzinie, a nie oprogramowanie.

Na płatny audyt SEO wykonywany przez agencję należy poczekać w większości wypadków od tygodnia do blisko 30 dni. Termin na przekazanie dokumentu powinien zostać wyznaczony w umowie podpisanej z firmą, która zadeklarowała, że go wykona. Audyt w wersji płatnej umożliwia wykrycie wszelkich kluczowych problemów kryjących się na stronie. Jeśli strona została postawiona na otwartym szablonie albo na platformie typu Magento czy Shoper, to elementów do naprawienia może być sporo. Gdy witryna wolno się wczytuje i ma właściwie zerową widoczność na istotne dla klienta słowa kluczowe, to też są to oznaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim pomysłem.

Audyt SEO – co wykaże, jeśli będzie wykonany starannie

Dobrze wykonany audyt SEO może obnażyć mnóstwo wad strony, między innymi:

 • brak czy też nieprawidłowa integracja z narzędziami Google (przykładowo Google Search Console),
 • przyczyny słabej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością strony dla botów wyszukiwarek,
 • jakość kodu strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • brak metadanych,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. nieprawidłowe wyświetlanie się jakiś elementów,
 • brak lub nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • niska prędkość ładowania się witryny w wersji mobilnej i desktopowej

.

Siedziba firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]