Koniec bezowocnych poszukiwań! Blog o zdrowym odżywianiu znajdziesz tutaj.

W sieci da się bardzo prosto wyszperać informacje o dowolnej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie szczególnie pytanie w Google o tematy medyczne, nierzadko nawet poprzedzając decyzję o konsultacji z lekarzem długim przeszukiwaniem sieci w celu odszukania na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to mądry model korzystania z informacji dostępnych na stronach o zdrowiu i urodzie?

Portal o urodzie i zdrowiu jako dobre źródło pomocniczej wiedzy

W natłoku artykułów o dietach, medycynie i zabiegach estetycznych publikowanych w internecie jest dużo rzetelnych treści pisanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z porad dostępnych na stronach o urodzie bądź zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za opcję alternatywną do indywidualnej porady lekarskiej. Strona o zdrowiu i urodzie, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może jednakowoż być pożytecznym źródłem pomocnej wiedzy, która ułatwi użytkownikowi nawigację po świecie naszej służby zdrowia. Poznanie w sieci drobiazgowego opisu operacji wyjaśnionej prostym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem przyszłego zabiegu i zredukować stres z nim związany. Natomiast wpis z przedstawieniem symptomów sygnalizujących konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy lekarzowi.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl