Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o najciekawszych atrakcjach i bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Fajne miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i eventach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej oraz motele, hotele i kempingi położone w różnych punktach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Prócz tego dla tych, którzy z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i rejestr konsulatów – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Komunikaty zawarte na stronie publikowane są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Nadzwyczaj wartościowy dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, w którym poznają popularne słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wizyty w Polsce.

Siedziba firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego