Więcej w temacie korygowania wad wzroku na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia chorób oczu. Kto może zgłosić się na zabieg korekcjiwzroku?

Korekta wzroku – zabieg bezpieczny oraz nieinwazyjny

Do niedawna korekta wzroku ograniczała się do dobierania soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekty umożliwiające leczenie astygmatyzmu, jaskry, dalekowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniona jest wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną procedurę leczenia oraz skoryguje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnego ekwipunku diagnostycznego, dlatego mogą rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego lekarze dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w ujawnianiu glaukomy, zapalenia gałki ocznej, a także innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się także mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekta wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi kwestiami, takimi jak ciałem obcym w oku czy likwidacją kaszaków.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]